Wybór języka: pl

Archiwum aktualności

W piątek, 23 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego, mające na celu zapoznanie potencjalnych uczestników projektu "Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - Budżet Inicjatyw Obywatelskich" z możliwościami i perspektywami rozwoju jakie niesie za sobą aplikowanie i uczestnictwo w projekcie.

Za nami II Piknik Rodzinny pod hasłem „Na morskiej plaży”, który zorganizował wraz ze sponsorami Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie. We wtorek, 20 czerwca br. Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski podziękował Dyrektor SOSW Dagmarze Zientek za doskonałą organizację imprezy oraz wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła wspólnej zabawie.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości sfinansowania szkoleń i kursów dla siebie oraz dla Twoich pracowników, to mamy dobrą wiadomość. W przystępny sposób będziesz mógł uzyskać nawet do 35 000 zł na sfinansowanie potrzeb szkoleniowych w Twojej firmie. Jest jednak jeden podstawowy warunek. Aby uzyskać te środki musisz utworzyć profil swojej firmy na portalu www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl, czyli w tak zwanej Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Już 27 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego administratorzy serwisu z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości udzielą Ci fachowej pomocy w pomyślnej rejestracji Twojej firmy.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz.U. z  2016 r. poz. 814 z późn. zm.) zwołuję XXXVII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 22 czerwca 2017 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

12 czerwca br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie obradowali członkowie Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich. VIII sesję otworzył i prowadził Przewodniczący Zgromadzenia ZPL Zbigniew Szumski - Starosta Świebodziński.

Ranking gmin