Wybór języka: pl

Polsko-Niemieckie spotkanie z tradycją i folklorem Smolno Wielkie 2018

Dnia 02 września 2018 r. odbyły się dożynki w miejscowości Smolno Wielkie pod hasłem Polsko-Niemieckie spotkanie z tradycją i folklorem.

Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczęło się dożynkową Mszą Świętą w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Smolnie Wielkim. Po zakończonej Mszy Św. goście udali się za korowodem na plac przy sali wiejskiej, na której odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród przez Starostę Dariusza Wróblewskiego, m.in. za „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Zielonogórskiego”. Zwycięskie wieńce pojadą na XX Lubuskie Święto Plonów w Babimoście reprezentować Powiat Zielonogórski. W kategorii tradycyjnej zwyciężyła Gmina Sulechów, natomiast współczesnej Gmina Nowogród Bobrzański. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Odznaczeni zostali również Najaktywniejsi Sołtysi Powiatu Zielonogórskiego, Lider III Sektora Powiatu Zielonogórskiego oraz wyróżnieni zostali rolnicy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa w powiecie zielonogórskim. Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne. Na zakończenie tego pięknie słonecznego dnia przybyli goście mogli uczestniczyć w zabawie tanecznej.

Fotorelacja z wydarzenia na https://www.facebook.com/media/set/?set=a.884562821667477&type=1&l=266ecf4475

Ranking gmin