Wybór języka: pl

Konferencja leśników w Kargowej

20 kwietnia  2018 r. w sali restauracji Trzy Korony odbyło się spotkanie leśników i władz samorządowych z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Tematem konferencji była historia, teraźniejszość oraz wyzwania Lasów Nadleśnictwa Wolsztyn w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

W konferencji uczestniczyli m.in. Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, Przewodnicząca Rady Miejskiej Henryka Kamińczak.

W miejscu pamięci związanego z Powstaniem Wielkopolskim posadzono 9 dębów w hołdzie poległym powstańcom. Leśnicy ufundowali również granitową płytę, którą umieszczono na obelisku z wyrytymi słowami. W uroczystości sadzenia dębów wzięli udział przedstawiciele Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami, radni rady miejskiej oraz mieszkańcy Kargowej.

Więcej informacji i zdjęć znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego Kargowa pod poniższym linkiem:

Zdjęcia dodane dzięki uprzejmości gazety lokalnej "Wasz Dzień po Dniu"

Ranking gmin