Wybór języka: pl

Zapraszamy w najbliższą niedzielę od godz. 9.00.

Na gości czeka szeroka oferta firm ogrodniczych. Nie zabraknie wszelkiego rodzaju sadzonek, krzewów, drzew, bylin, rozchodników, kwiatów czy ziół.

Kiermasz to także doskonała okazja do uzupełnienia domowych zapasów o świeżą, naturalną, często ekologiczną żywność, produkty regionalne oraz świeże warzywa i owoce od lokalnych producentów.

Stoisk oferujących taki asortyment nie zabraknie.

Ciekawie prezentuje się lista tematów i wykładowców w Strefie Wiedzy. Tam porozmawiamy o grzybach, serach, biznesie na wsi oraz przekażemy szczegóły programów „Czyste Powietrze” i „Moja woda”.

W związku z przystąpieniem Powiatu Zielonogórskiego do aplikowania o środki z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego,  przeprowadzamy diagnozę potrzeb wśród osób z niepełnosprawnością na terenie powiatu zielonogórskiego.

Życzenia na rok szkolny 2023/24!

04.09.2023

Powiat Zielonogórski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż w dniu 16.08.2023 r. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego − edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Św., po której uczestnicy udali się na plac przed Pałacem w Trzebiechowie, aby tam obejrzeć „obrzęd dożynkowy” przedstawiony przez zespół Macierzanka. Porwani do tańca goście rozpoczęli zabawę.W imieniu Starosty Krzysztofa Romankiewicza gości przywitał Wicestarosta Tadeusz Pająk wraz z Panią Izabelą Staszak-wójt Trzebiechowa.Podczas tegorocznych dożynek zostały wręczone odznaki honorowe dla „zasłużonych dla rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wyróżnienia dla najlepszych Sołtysów Powiatu Zielonogórskiego, Statuetki dla Liderów III Sektora, oraz wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy (w kategorii wieniec tradycyjny i nowoczesny). Powiat Zielonogórski podczas dożynek wojewódzkich będą reprezentować zwycięzcy konkursu powiatowego: wieniec tradycyjny- Sołectwo Buchałów oraz na najpiękniejszy wieniec nowoczesny – Anna Berbeka – Kotowice. Całość wydarzenia uświetniły występy zespołów: Modry Len, Nietoperzanie, Dąbrowszczanka, Trzebiechowianie. Pyszne potrawy i produkty dostępne na stoiskach zachęcały do kosztowania lokalnych smakołyków a uczestnicy bawili się mimo kaprysów pogody. Odznaczonym i wyróżnionym: Rolnikom, Sołtysom, Organizacjom oraz Twórcom wieńców serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Serdecznie zapraszamy na dożynki Powiatowe do Trzebiechowa - 27.08.2023

24.08.2023