6 kwietnia br. odbył się wyścig kolarski pn. „Piekło Przytoku”-wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz pasjonatów dwóch kółek.
Nazwa nie jest przypadkowa – trasa wiedzie od Jan do Przytoku, częściowo przez brukowaną drogę, co stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla doświadczonych kolarzy.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bike & Run Promotion razem z Fundacją My Aktywni (znaną m.in. dzięki Zielonogórskiemu Crossowi „Parszywa 12”). Wcześniej odpowiadało za nie Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.
Wyścig wzorowany jest na kultowym Paryż–Roubaix, zwanym „L’Enfer du Nord” – „Piekło Północy”, jednym z najbardziej prestiżowych i legendarnych wyścigów na świecie.
Na miejscu obecny był Tadeusz Pająk Starosta Zielonogórski, który kibicował ponad 100 zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji.
Pomimo chłodnej pogody emocje sięgały zenitu! Każdy pokonany kilometr był nie tylko walką z trasą, ale i z własnymi słabościami. To właśnie esencja kolarstwa – determinacja, siła, adrenalina i… czysta pasja.
Podczas wydarzenia odsłonięto także obelisk upamiętniający Jarosława Michałowskiego, wielokrotnego zwycięzcę „Piekła Przytoku”, popularyzatora kolarstwa oraz autora książki pt. „Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny”. Był to piękny gest oraz wyjątkowa chwila dla całego środowiska kolarskiego.
Dziękujemy organizatorom za zaangażowanie i stworzenie atmosfery, która na długo pozostanie w naszych sercach. Do zobaczenia w przyszłym roku podczas kolejnej edycji wyścigu!