Wybór języka: pl

Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej „Na leśnych bezdrożach”

23.05.2013

Zapraszamy na XII Galę Błękitnego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Na leśnych bezdrożach” w szkółce leśnej w Tucholi.

Dzień Samorządu Terytorialnego

23.05.2013

Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Koncert zespołu ZAKOPOWER na Dniach Sulechowa

23.05.2013

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zespół został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Zapraszamy na koncert już 25 maja 2013 r. o godz. 21:00 do Amfiteatru w Sulechowie, wstęp wolny!

„Nadodrzańskie Skarby” w ramach Dni Sulechowa

23.05.2013

Zapraszamy do udziału w IV edycji prezentacji pn.: „Nadodrzańskie Skarby”, które odbędą się podczas Dni Sulechowa 24 i 25 maja 2013 r.

Prezentacje odbędą się pod Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.
Organizatorem prezentacji jest Urząd Miejski w Sulechowie, Sulechowski Dom Kultury i CMT Cottbus.

Celem Prezentacji jest promocja obszaru wsparcia, tj. Ziemi Lubuskiej i Brandenburgii, ich walorów gospodarczych, przyrodniczych, historycznych oraz turystycznych, związanych z lokalnymi tradycjami, atrakcjami turystycznymi, także dzięki swoim walorom naturalnym i bogatej historii, która obfituje w liczne zabytki architektury, a także prezentacja dorobku kulturalnego, w tym szeroko rozumianej kultury alternatywnej, której twórcy zaprezentują się pierwszego dnia imprezy, tj. 24.05.

Drugiego dnia zapraszamy do prezentacji swojej oferty nadleśnictwa, koła myśliwskie, łowieckie i wędkarskie, winiarzy, leśne kompleksy promocyjne, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne, placówki oświatowe, ośrodki edukacyjne, kluby ekologiczne, artystów, twórców rękodzieła, sygnalistów, punkty informacji turystycznej, wodniaków, producentów produktów regionalnych. Prezentacje będą również doskonałą okazją do zaprezentowania artystów amatorów z Cottbus i Sulechowa.

Obchody Dnia Strażaka w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zielonej Górze

Ranking gmin