Wybór języka: pl

Powiatowy Turniej Sportowo-Rekreacyjny Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W piątek 8 grudnia br. w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Babimoście odbył się Powiatowy Turniej  Sportowo-Rekreacyjny Uniwersytetów Trzeciego Wieku pod patronatem Starosty Zielonogórskiego.

W zmaganiach uczestniczyły trzy 20-osobowe zespoły UTW z Sulechowa, Kargowej i Babimostu oraz burmistrzowie tych gmin. W programie imprezy znalazły się takie konkurencje jak turniej kręglarski, rzut lotkami do tarczy, strzały nogą do bramki piłeczką do tenisa ziemnego, rzut piłką do kosza, turniej ringo. Ponadto burmistrzowie zmagali się ze zbieraniem piłeczek w rękawicach bokserskich.

Ostatecznie po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kargowej, drugie z Babimostu oraz trzecie z Sulechowa. Puchary uczestnikom wręczył Starosta Dariusz Wróblewski. Turniej był świetną zabawą, której celem była aktywizacja seniorów oraz zachęcenie ich do większej aktywności fizycznej.

Ranking gmin