Wybór języka: pl

Ogłoszenie o zwołaniu sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U.z  2016 r. poz. 814 z późn. zm.) zwołuję XXXIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 30 marca 2017 roku o godz. 12:30 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XXXIII Sesji Rady Powiatu
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Wręczenie honorowego wyróżnienia Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego Panu Romualdowi Malinowskiemu.
  4. Przyjcie Protokołu z XXXII.2017
  5. Informacja Starosty o działaniach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Wnioski i zapytania Burmistrzów, Wójtów i Przewodniczących Rad Miast i Gmin.
  8. Wnioski i interpelacje radnych.
  9. Stan sanitarny powiatu zielonogórskiego w 2016 roku.
  10. Stanowisko Nr 2.2017 Rady Powiatu Zielonogórskiego w sprawie dalszego funkcjonowania Pododdziału Chirurgii Onkologicznej przy Oddziale Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.
  11. Podjęcie uchwał w sprawie:

1) nadania honorowego wyróżnienia Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego,
2) nadania honorowego wyróżnienia Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego,
3) określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku,
4) zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Zielonogórskiego przeprowadzenia kontroli Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulechowie,
5) wyrażenia zgody na oddanie w najem lokalu użytkowego usytuowanego w budynku przy Al. Niepodległości 32 w Sulechowie,
6) dostosowania sieci szkół  ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół po);nadpodstawowych i specjalnych, na okres od dnia 1 września 2017r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.,
7) zmiany uchwały budżetowej na 2017 rok,
8) zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014 – 2022”.

12.  Odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych.
   13.  Wolne wnioski i zapytania.
   14.  Zamknięcie XXXIII Sesji Rady Powiatu.

Informuję, że porządek obrad może ulec zmianie.

Edwin Łazicki
Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego