Lubuska Gala Teatralna

Gminny Ośrodek Kultury w Kargowej w dniu 7 maja br. zamienił się w prawdziwy teatr! Na deskach sceny można było obejrzeć 5 przedstawień przygotowanych przez zespoły teatralne „Wiewiórki” i „Zielona Piżama” oba z Kargowej, „Sowizdrzałki” i „Paradoks” oba z Drzonkowa oraz „Cefka” z Czerwieńska.

Jury pod przewodnictwem Pauliny Solskiej z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze po żmudnych naradach postanowiło, co zdarza się niezwykle rzadko, przyznać nominację do finału wojewódzkiego, aż 3 zespołom! W kategorii zespołów dziecięcych nominację do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 23 i 24 maja br. w Świebodzinie jury przyznało zespołowi „Zielona Piżama” za spektakl pt. „Pudło” oraz „Sowizdrzałkom” za przedstawienie „Legendy o zatońskich dzwonach”. W finale wojewódzkim w dniu 24 maja br. w Międzyrzeczu w kategorii zespołów młodzieżowych powiat zielonogórski będzie reprezentował zespół „Paradoks”, który ujął jury przedstawieniem zatytułowanym „Wiedźma”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Starostę Zielonogórskiego drobne upominki z herbem Powiatu Zielonogórskiego, a nominowane zespoły nagrody główne w postaci odtwarzaczy DVD firmy LG.