Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz 10-lecia szkolnego wolontariatu

Wolontariusze oraz opiekunowie szkolnego wolontariatu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie postanowili przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, organizując galę połączoną z dziesiątą rocznicą działania szkolnego wolontariatu.

Obchody rozpoczęły się od prezentacji ukazującej trud włożony przez wolontariuszy podczas podejmowanych akcji charytatywnych na przestrzeni ostatniej dekady. Następnie głos zabrał Dyrektor CKZiU - Pan Jerzy Rozynek, który podkreślił, jak ważną rolę w szkole odgrywają wolontariusze. Uświadomił również zebranym, jak ważne w dzisiejszych czasach jest pomaganie drugiemu człowiekowi.

Kolejno na mównicy stanęli: Pan Dariusz Wróblewski - Starosta Zielonogórski, ks. kanonik dr Józef Tomiak - proboszcz parafii  św. Stanisława Kostki w Sulechowie oraz Burmistrz Sulechowa - Pan Ignacy Odważny. Wszyscy skierowali słowa do członków naszego wolontariatu oraz ich opiekunów, aby dumnie kroczyli po ścieżce zwanej - pomoc drugiemu człowiekowi.

W części artystycznej można było podziwiać występy uczniów szkoły, grupy przedszkolaków z przedszkola "Gucio" w Sulechowie oraz grupy seniorów z Centrum Usług Socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulechowie. Równolegle w drugiej części auli trwał quiz wiedzy o wolontariacie. Do konkursowych zmagań zgłosiło się 11 klas. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała tort ufundowany przez szkolny wolontariat, natomiast dwie pozostałe ekipy otrzymały słodki upominek.

Przez cały dzień w obu szkołach sprzedawane było ciasto, a dochód ze sprzedaży przekazano na turnus rehabilitacyjny Kacperka.