Wybór języka
powrót

Życzenia Noworoczne Starosty Zielonogórskiego

Szanowni Państwo,

Rok 2021 zbliża się ku końcowi. Na całe szczęście, gdyż wielu rodzinom przyniósł dużo bólu i nieszczęścia. Pandemia COVID-19, kryzys migracyjny na granicy, szalejąca inflacja i wiele innych większych lub mniejszych problemów.

Był to rok bardzo trudny i pracowity, dlatego dziś pragnę podziękować serdecznie wszystkim mieszkańcom Powiatu Zielonogórskiego, za ich wytrwałość i zdyscyplinowanie w pandemii koronawirusa.

Dziękuję wszystkim samorządom z terenu Powiatu Zielonogórskiego. Wójtom, burmistrzom, sołtysom, radom gminnym i sołeckim za Waszą pracę na rzecz mieszkańców.

Składam serdeczne podziękowania dla radnych Rady Powiatu Zielonogórskiego za całą pracę w radzie i działanie w imieniu mieszkańców.

Dziękuję za cały rok intensywnej pracy oraz zaangażowanie pracownikom wszystkich jednostek podległych Powiatowi Zielonogórskiemu.

Pomimo wszelkich trudności w 2021 roku, Powiat Zielonogórski rozwijał się intensywnie i w sposób szczególny. Mam nadzieję i życzę Państwu, aby tempo rozwoju było jeszcze większe. Przewidywany zakres inwestycji w naszym budżecie jest optymistyczny.

Dla służby zdrowia był to kolejny trudny rok, dlatego w sposób szczególny dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia za trud, nieprzespane noce, stres a przede wszystkim za opiekę nad pacjentami, którzy wymagali wyjątkowej troski, a strażakom za ich oddanie, wsparcie i pomoc z którą pędzicie do potrzebujących o każdej porze dnia i nocy. Jesteście wielcy!

Nie zapominam o żołnierzach, policjantach, strażnikach granicznych strzegących naszych granic i ich rodzinach czekających z utęsknieniem na swoje córki, synów, żony, mężów, rodziców stojących na straży dzień i noc, w pogodę i niepogodę. Niech Nowy Rok 2022 przyniesie nam wszystkim spokój i radość obcowania w rodzinnym gronie przez jak największą ilość czasu.

Wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, wszelkich radości i pomyślności w nowym 2022 roku.

 

Z wyrazami szacunku

Starosta Zielonogórski

Krzysztof Romankiewicz