Zielonogórski Związek Powiatowo-Gminny

20 stycznia br., w gabinecie Burmistrza Czerwieńska Piotra Iwanusa obradowali członkowie Zarządu Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego.

Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski, który sprawuje funkcję Przewodniczącego Zgromadzenia Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego wraz z Prezes Zarządu Lilianną Krajewską, Piotrem Iwanusem Wiceprezesem Zarządu i Członkiem Zarządu Pawłem Mierzwiakiem omawiali sprawy organizacyjne i regulaminowe dotyczące działalności ZZPG. Reprezentanci Związku przedyskutowali  m.in.  stan przygotowania regulaminów pracy, zasady prowadzenia dokumentacji oraz warunki opracowania sprawozdania za 2016 rok z zakresu publicznego transportu zbiorowego.

Członkami Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego są Powiat Zielonogórski oraz dziewięć gmin: Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów oraz Zabór. Członkowie Związku wybrali władze Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego w następujący sposób:

Przewodniczący Zgromadzenia Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego
Waldemar Kotlarski – Wicestarosta Zielonogórski

Zarząd Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego
Lilianna Krajewska  -  Prezes Zarządu,
Piotr Iwanus - Wiceprezes Zarządu,
Adam Jaskulski - Członek Zarządu,
Danuta Jurzak - Członek Zarządu,
Paweł Mierzwiak - Członek Zarządu,
Izabela Staszak- Członek Zarządu.

Komisja Rewizyjna Zielonogórskiego Związku Powiatowo – Gminnego
Jerzy Fabiś - Członek Komisji,
Grzegorz Doszel - Członek Komisji,
Robert Sidoruk - Członek Komisji.

Zielonogórski Związek Powiatowo – Gminny działa od 2 stycznia 2017 r. i powstał w odpowiedzi na nowelizację ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. ZZPG ma na celu wykonanie ustawowych przepisów, które wejdą w życie od stycznia 2018 roku. Wtedy to Związek przejmie ostatecznie zadania gmin i powiatu w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego.