Zarząd Powiatu Zielonogórskiego z absolutorium!

30 maja br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się XXXVI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Po przyjęciu porządku obrad, protokołów z poprzednich sesji oraz wysłuchaniu informacji o działalności w okresie międzysesyjnym Starosty Dariusza Wróblewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Edwina Łazickiego radni przyjęli sprawozdanie z realizacji "Rocznego Programu Współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Organizacjami Pożytku Publicznego za 2016 r.” Po tym punkcie radny Romuald Malinowski zachęcał do promowania informacji o Budżecie Inicjatyw Obywatelskich. Projekt realizowany będzie na podstawie regrantingu – przekazania dotacji otrzymanej przez organizację pozarządową tzw. operatora projektu innym organizacjom pozarządowym w postaci mikrodotacji w wysokości do 5 tys. złotych (tzw. realizatorom projektu) w celu realizacji przez nie zadania publicznego – działań na rzecz młodych ludzi w regionie. Milion złotych, który Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczył na rzecz realizacji inicjatyw młodych mieszkających w naszym regionie zostanie rozdysponowany przez operatora projektu, którym został Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych wybrany w ramach otwartego konkursu ofert. - ZLOP skupia wszystkie organizacje, więc ma mandat do takich działań. 850 tys. przeznaczone zostanie na mikroprojekty, 150 tys. na promocję tego przedsięwzięcia.

Głównym punktem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Zielonogórskiego za rok 2016. Po rozpatrzeniu uchwał Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz na podstawie opinii komisji stałych Rady Powiatu Zielonogórskiego radni jednogłośnie udzieli Zarządowi absolutorium. Po otrzymaniu absolutorium Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski w imieniu całego Zarządu serdecznie podziękował Edycie Dwojak Skarbnikowi Powiatu oraz całemu Wydziałowi Finansowemu Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze za efektywną pracę związaną z budżetem powiatu.

W kolejnych punktach sesji podjęto uchwały w sprawie likwidacji Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Sulechowie”, likwidacji Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie, zmiany uchwały budżetowej na 2017 rok i zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”, a także wyrażono wolę współdziałania Powiatu Zielonogórskiego z Gminą Babimost w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Na zakończenie wtorkowej sesji Starosta Dariusz Wróblewski podziękował wszystkim za wkład w prawidłową realizację ubiegłorocznego budżetu oraz zaprezentował puchar, jaki Powiat Zielonogórski otrzymał za zajęcie 11 miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w kategorii od 60 - 120 tys. mieszkańców.

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/152/Protokoly/