XXXIII zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

20 grudnia o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Piaskowej 53 w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXXIII zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Radni podjęli zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu oraz zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok. Ustalili wydatki, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2013 oraz przyjęli zmianę statutu Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Podjęto uchwałę w sprawie przekazania Gminie Trzebiechów zadania w zakresie ”Zarządzania przystankami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w ciągu dróg powiatowych w granicach administracyjnych Gminy Trzebiechów”, ustalono wysokość opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu specjalnym prowadzonym przez Powiat Zielonogórski oraz przyjęto plan pracy Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Ostatnia w tym roku sesja poświęcona była przede wszystkim uchwaleniu wieloletniej prognozy finansowej powiatu oraz podjęciu uchwały budżetowej na rok 2014. Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan odczytał projekt uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu i projekt uchwały budżetowej oraz opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu i o projekcie uchwały budżetowej. Projekty uchwał zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jak również przez Komisje stałe Rady Powiatu Zielonogórskiego. Po przedstawieniu przez  Edytę Dwojak - Skarbnika Powiatu, stanowiska Zarządu Powiatu Zielonogórskiego do opinii komisji i autopoprawek do projektu wieloletniej prognozy finansowej powiatu i do projektu uchwały budżetowej Rada Powiatu jednogłośnie przyjęła projekty dotyczące budżetu na rok 2014.

Na zakończenie sesji głos zabrała Joanna Maciąg - Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjno - Leczniczego dla Dzieci w Wojnowie i podziękowała radnemu Jarosławowi Saneckiemu za przekazanie diety na zakup upominków dla małych pensjonariuszy szpitala. Przewodniczący Rady Powiatu podziękował także wszystkim radnym, którzy ufundowali paczki na święta dla potrzebujących rodzin z terenu powiatu zielonogórskiego.

Dzięki Agnieszcze Szeląg Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie sesja miała niezwykle piękną oprawę, gdyż przekazała radnym wykonane przez mieszkańców DPS-u, ręcznie robione świąteczne stroiki.

Po zamknięciu XXXIII sesji Rady Powiatu Przewodniczący Rady Powiatu i Starosta Zielonogórski złożyli wszystkim obecnym noworoczne życzenia i zaprosili do dzielenia się opłatkiem.