XXXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego IV kadencji.

W dniu 24 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyła się XXXI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Udział w niej wziął Zarząd Powiatu, ze Starostą Ireneuszem Plechanem na czele. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu- Edwin Łazicki.

Z porządku obrad usunięto wystąpienie Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego, który mimo, iż wystąpił z propozycją spotkania z radnymi powiatowymi, nie pojawił się na październikowej sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Po sprawozdaniach Starosty Zielonogórskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu z działalności w okresie międzysesyjnym i analizie złożonych oświadczeń majątkowych za rok 2012 oraz wnioskach i interpelacjach radnych, przystąpiono do podjęcia uchwał.

Radni przyjęli zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok, a także zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015”. Dokonali wyboru biegłego rewidenta do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie za rok 2013. Ponadto wyrazili zgodę na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 3.13 położonego w Sulechowie przy Al. Niepodległości 15 wraz z udziałem w prawie własności gruntu, stanowiącego własność Powiatu Zielonogórskiego oraz udzielili bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz najemcy.

Rada wyraziła zgodę na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy i podjęła uchwałę w sprawie powierzenia Gminie Nowogród Bobrzański zadania własnego Powiatu Zielonogórskiego.

Po udzieleniu odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych sesję zakończono.