XXX zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego IV kadencji

W dniu 19 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyła się 30 sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Tuż po otwarciu sesji wyróżnieni rolnicy, którzy byli nieobecni podczas dożynek powiatowo-gminnych w Bojadłach odebrali honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, zaś najaktywniejsi sołtysi  przyjęli wyróżnienia z rąk Starosty Zielonogórskiego Ireneusza Plechana i Przewodniczącego Rady Powiatu Edwina Łazickiego.

Na sesji głos zabrał Wójt Gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski, który podziękował Radzie Powiatu za opracowanie stanowiska wobec inicjatywy połączenia Miasta i Gminy Zielona Góra, a także przekazał egzemplarze bezpłatnego informatora Gminy Zielona Góra wydanego z okazji 40-lecia gminy. Z kolei Wójt Gminy Trzebiechów Stanisław Drobek podziękował Powiatowemu Zielonogórskiemu Zarządowi Dróg oraz Zarządowi Powiatu za prace remontowe dróg wykonane w Gminie Trzebiechów. Po wystąpieniach gości radni przystąpili do głosowania nad przedstawionymi uchwałami. Przyjęto informację o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informację o przebiegu wykonania budżetu i planu finansowego za okres od 1 stycznia do 30 czerwca br. Podjęto uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Bojadła i Gminie Kargowa, przystąpienia Powiatu Zielonogórskiego do zadań inwestycyjnych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” oraz powierzenia zadań własnych Powiatu Gminom:  Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa i Nowogród Bobrzański. Radni uchwalili również powierzenie Gminom: Kargowa, Zielona Góra i Nowogród Bobrzański zadania zarządzania drogami powiatowymi, ustalili plan sieci szkół ponadgimnazjalnych i stwierdzili wygaśnięcie mandatu jednego z radnych powiatu. Ponadto Rada podjęła uchwały w sprawie zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, zmiany uchwały budżetowej na rok 2013, zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015” oraz zmiany Uchwały Nr XXXIX/309/10 Rady Powiatu Zielonogórskiego z dnia 26 sierpnia 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Powiatu Zielonogórskiego. Po udzieleniu odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych sesję zakończono.