XXI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

W czwartek, 28 kwietnia br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXI zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Rada przyjęła informację Edmunda Prekurata Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze o sytuacji na rynku pracy w powiecie zielonogórskim w roku 2015 oraz Plan Działań Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze na 2016 rok. Radni przyjęli również sprawozdanie Tomasza Janika Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie sanitarnym Powiatu Zielonogórskiego w roku 2015 oraz informację Komendanta Miejskiego Policji o działalności za ubiegły rok.

Podjęto uchwały w sprawie uchwalenia „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na lata 2016 – 2020", powołania doraźnej komisji statutowej Rady Powiatu Zielonogórskiego oraz wykazu dróg powiatowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego.

Rada przyjęła ponadto uchwały w sprawie nadania imienia Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii w Przytoku oraz zmiany w uchwale budżetowej na 2016 rok i  w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022".

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/152/Protokoly/