XLVI Sesja Rady Powiatu

Dnia 26 stycznia 2023 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53. Odbyła się XLVI Sesja Rady Powiatu.Sesję otworzył przewodniczący Rady Edwin Łazicki, przedstawiając porządek obrad. Następnie jednogłośnie przyjęto Protokół nr XLV.2022.Starosta Krzysztof Romankiewicz oraz Przewodniczący Rady omówili działania Zarządu i Radnych w okresie między sesyjnym.W posiedzeniu wzięły udział: prof. UZ dr hab. Anetta Barska – ekspert ds. społecznych, dr Janina Jędrzejczak-Gas – ekspert ds. gospodarczych oraz dr Joanna Wyrwa – ekspert ds. przestrzennych i infrastruktury, które przygotowały założenia, wytyczne i opracowały Strategię Powiatu Zielonogórskiego na lata 2023-2030. Rada jednogłośnie przyjęła Strategię Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2023-2030.Ponadto przyjęto także uchwały:1. nadania honorowego wyróżnienia Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego Joanna Maciąg, 2. zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie zmiany granic Gminy Czerwieńsk naruszającej granice Powiatu Zielonogórskiego, 3. wieloletniej prognozy finansowej powiatu, 4. zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.