Wybór języka
powrót

XIII Olimpiada Domów Pomocy Społecznej

7 czerwca w Trzebiechowie odbyła się po raz trzynasty Lubuska Olimpiada Domów Pomocy Społecznej pod patronatem Starosty Zielonogórskiego. Uczestniczyli w niej pensjonariusze 18 domów z całego województwa.

Pierwsza olimpiada miała miejsce w 2003 r. a od swojej 11 edycji odbywa się co dwa lata.
I tak jak w poprzednich latach uczestnicy i zaproszeni goście przemaszerowali ulicami Trzebiechowa na salę sportową, gdzie przemawiali gospodarze i zaproszeni goście. Następnie zapalono znicz, wciągnięto flagę olimpijską na maszt i odczytano przysięgę. Na koniec zabrzmiał hymn olimpijski. Przed rozgrywkami był tez czas na występy artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli.

Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe (do 50 roku życia i po 50 roku życia) na 12 stacjach rekreacyjno-sportowych. Konkurencje podzielone były na cztery grupy trudności:
- trening aktywności motorycznej dla najsłabszych,
- konkurencje dla osób poruszających się na wózkach,
- konkurencje dla osób chodzących przy pomocy sprzętu ortopedycznego lub bardzo słabo samodzielnie,
-konkurencje dla najsprawniejszych.

W kategorii osób powyżej 50 lat zwyciężył DPS z Zielonej Góry, natomiast drugie miejsce zajęła filia w Bełczu, a trzecie DPS Lubsko.

W kategorii osób poniżej 50 lat bezkonkurencyjne było Rokitno 38, drugie miejsce zajął DPS Toporów, a trzecie Zespół z Międzyrzecza.

Sportowa rywalizacja była bardzo zacięta. Emocje niczym nie odbiegały od tych panujących na Igrzyskach Olimpijskich.

Więcej zdjęć na http://trzebiechow.naszdps.pl/n,xiii-olimpiada-domow-pomocy-spolecznej