Wystawa w Königshain

W poniedziałek, 18 listopada br. o godzinie 14.00 w  Barockschloss Königshain (Zamek Barokowy w Königshain), Dorfstrasse 29, 02829 Königshain, nastąpi otwarcie wystawy płócien ze zdjęciami dzieł Henry`ego van de Velde znajdujących się w Trzebiechowie.

Ekspozycja jest ostatnim elementem projektu pt. „Śladami Henry`ego van de Velde – turystyka transgraniczna”  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 oraz budżetu państwa, który Powiat Zielonogórski realizuje wraz z saksońskim partnerem stowarzyszeniem Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND.

Otwarcie wystawy zaplanowano tuż po zakończeniu warsztatów organizowanych przez Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” dotyczących współpracy i partnerstwa pomiędzy instytucjami z Wolnego Kraju Związkowego Saksonia i Województwa Lubuskiego.

Ekspozycja w Zamku Barokowym w Königshain będzie dostępna dla zwiedzających do 15 grudnia br.