Współpraca szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze ze szpitalem powiatowym w Sulechowie to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z włodarzami powiatu zielonogórskiego: starostą Krzysztofem Romankiewiczem, wicestarostą Tadeuszem Pająkiem oraz prezesem zielonogórskiej lecznicy Markiem Działoszyńskim. Celem jest wypracowanie porozumienia dotyczącego funkcjonowania w sulechowskim szpitalu oddziałów klinicznych.

Celem współpracy w takim zakresie jest rozwój usług medycznych oraz poprawa jakości leczenia. To ważne także w kontekście powstania Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Porozumienie daje możliwość rozszerzenia działalności ginekologiczno-położniczej i neonatologicznej.

Materiały i zdjęcia: www.lubuskie.pl