Wspólny Komunikat z rozmów Starosty Zielonogórskiego i NSZZ „Solidarność” Regionu Zielonogórskiego

W dniu 16 sierpnia 2022 r. podczas kolejnej rundy rozmów w sprawie wprowadzenia podwyżek płac dla pracowników powiatowych jednostek organizacyjnych, pomiędzy NSZZ „Solidarność” a przedstawicielami Powiatu Zielonogórskiego, Starosta Powiatu zaproponował aby wzrost płac w wysokości średnio 600,00 zł brutto na etat wprowadzić od 1 września 2022 r. Również, podczas tego spotkania, na podstawie wcześniejszych ustaleń  stron, Starosta przedstawił propozycję zasad podziału i wysokości wprowadzenia  podwyżki do płacy zasadniczej. Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" poinformowali, że w jednostkach powiatu gdzie mają swoje organizacje związkowe, w dniach od 16.08 - 24.08.2022 r. przeprowadzą konsultacje z pracownikami dotyczące złożonej propozycji przez Starostę. Ustalono, że na podstawie przeprowadzonych konsultacji, rozmowy będą kontynuowane 25 sierpnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze.