Wolontariuszki z Chin i Gruzji w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Droszkowie

Od 31 stycznia do 10 lutego br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Droszkowie w gminie Zabór wolontariuszki z międzynarodowego programu AIESEC: Tako z Gruzji oraz Snow i Olivia z Chin prowadziły zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Wolontariuszki przybliżały dzieciom kulturę Chin i Gruzji, tamtejsze tradycje i azjatycką kuchnię oraz organizowały szereg ciekawych zabaw. Panie Tako, Snow i Oliwia, oprócz pracy z uczniami, odwiedziły Urząd Gminy w Zaborze, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze oraz Winnicę Miłosz w Łazie, a także przeprowadziły warsztaty z lepienia pierogów.

W środę, 8 lutego z wolontariuszkami spotkała się Jadwiga Oziemkowska Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, która przekazała Tako, Snow i Olivii upominki z naszego powiatu i regionu.