Wicewojewoda z wizytą w SP ZOZ w Sulechowie

We wtorek, 21 lutego br.,  Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski i Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie Beata Kucuń gościli w murach SP ZOZ Wicewojewodę Roberta Palucha, p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Piotra Brombera oraz Bożenę Chudak Dyrektor Wydziału Zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Goście obejrzeli wspaniale wyposażone sale chorych sulechowskiego szpitala i podziwiali najnowocześniejszy sprzęt medyczny, jakim dysponuje placówka, w tym m.in.:

• tomograf komputerowy Toshiba Aquilion TSX – 101 A; rok prod. 2011; 64- rzędowy z automatyczną strzykawką do podawania środka kontrastowego; z dodatkową konsolą roboczą z zainstalowanym i uruchomionym oprogramowaniem dostosowanym do zakresu klinicznego wykonywanych procedur,
  • aparat USG Toshiba TUS-X 200; rok prod. 2015; z opcją kolorowego Dopplera, obraz 2D; z głowicą przezbrzuszną , z głowicą do badania piersi oraz z oceną przepływów naczyniowych,
  • mammograf Giotto Image rok prod. 2012; z automatyczną kontrolą ekspozycji; możliwość wykonywania zdjęć z 1,5 – krotnym powiększeniem,
  • aparat rentgenowski cyfrowy Polyrad Premium rok prod. 2015; zdalnie sterowany z zestawem płucnym i stołem kostnym,
  • zestaw do biopsji mammotomicznych Mammotoma Revolve rok prod. 2015 do wykonywania biopsji mammotomicznych oraz do lokalizacji guzków piersi.

Zarówno Wicewojewoda, jak i Dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ byli pod wrażeniem bardzo wysokiego standardu leczenia chorych, jak i doskonałych warunków pracy personelu. Uczestnicy  spotkania rozmawiali ponadto o perspektywach finansowania naszego szpitala i jego miejscu w świetle nowych uregulowań prawnych, o możliwościach rozwoju placówki, o jakości obsługi pacjentów oraz personelu medycznym.