VII posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich

W czwartek, 15 grudnia br., w Mediatece "Światowid" w Kargowej obradował Związek Powiatów Lubuskich.

Włodarzy lubuskich powiatów powitał Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz gospodarz Kargowej Burmistrz Jerzy Fabiś, który przedstawił gościom prezentację o Gminie Kargowa. Po przyjęciu porządku obrad i zatwierdzeniu protokołu z poprzedniego posiedzenia członkowie Związku podjęli m.in. uchwały w sprawie: ustalenia planu pracy komisji rewizyjnej oraz Zgromadzenia na rok 2017. Uchwalono ponadto wieloletnią prognozę finansową Zwiazku Powiatów Lubuskich i głosowano nad projektem uchwaly budżetowej. Rozmawiano także o stanie przygotowań do realizacji wspólnego projektu pn. "Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług".

Miłą i słodką niespodziankę dla uczestników czwartkowego posiedzenia przygotowali Starosta Zielonogórski i Dyrektor Nestlé w Kargowej Robert Gulczyński, którzy zaprosili włodarzy lubuskich powiatów na zwiedzanie linii produkcyjnej popularnych batonów i wafli. Goście mieli okazję zobaczyć, jak powstają produkty oraz jak przebiega proces ich pakowania. Starostowie lubuscy oraz ich przedstawiciele poznali również historię fabryki oraz jej współczesne osiągnięcia.