Uroczysty Apel Pamięci 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Sulechowie

W Sulechowie 8 maja uczczono uroczystym Apelem Pamięci 74. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej Żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele samorządu Gminy Sulechów, Powiatu Zielonogórskiego oraz mieszkańcy gminy przed Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego uczcili 74. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Przed Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego odbyły się uroczystości zakończenia II Wojny Światowej,      w czasie których został przeprowadzony Apel Pamięci oraz żołnierze kompani honorowej 5. Lubuskiego pułku artylerii oddali trzykrotną salwę honorową. W czasie uroczystości głos zabrał Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, witając przybyłych gości oraz mieszkańców gminy zaznaczył (…) W tym szczególnym dniu miejsce naszego spotkania jest również szczególne, to tu przy Pomniku Chwały Oręża Polskiego zawsze oddajemy hołd polskim bohaterom walk o niepodległą Ojczyznę. Pan Burmistrz odniósł się również do gwarancji bezpieczeństwa naszego kraju, które może zapewnić dobrze wyszkolona i wyposażona armia oraz zawarte sojusze. Kończąc swoje przemówienie Wojciech Sołtys zaznaczył, (…) ,,Największym grzechem narodu jest grzech zapomnienia, największą jego mądrością jest historia’’.

Na zakończenie obchodów delegacje: samorządu Gminy Sulechów, samorządu Powiatu Zielonogórskiego, Wojska Polskiego, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, sulechowskich szkół, ZHP oraz mieszkańców gminy złożyły wiązanki kwiatów.

źródło i materiały: http://5pa.wp.mil.pl/