Umowa partnerska podpisana!

W poniedziałek, 5 grudnia br. Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski, Waldemar Kotlarski Wicestarosta, Edyta Dwojak Skarbnik Powiatu Zielonogórskiego, prof. dr hab. inż. Marian Miłek Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, Wiesław Ocytko Wiceprzewodniczący Zarządu i Jarosław Nieradka Dyrektor Biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Sylwia Karina Majewska Prezes Profi Biznes Group podpisali umowę partnerską w celu wspólnej realizacji projektu pt. „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w okresie od podpisania umowy z Województwem Lubuskim do 30.06.2022 r. Rolę lidera będzie sprawował Powiat Zielonogórski, natomiast partnerzy wybrani drogą konkursu: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Profi Biznes Group ze Szczecina będą realizować wraz z powiatem poszczególne zadania.

W ciągu sześciu lat trwania projektu założono realizację następujących zadań:

• wsparcie doskonalenia 22 nauczycieli kształcenia zawodowego – realizator Profi Biznes Group,
  • dodatkowe zajęcia dla 260 uczniów – realizator Porfi Biznes Group oraz Powiat Zielonogórski,
  • kształcenie zawodowe uczniów i doskonalenie zawodowe nauczycieli na PWSZ w Sulechowie – realizator PWSZ w Sulechowie,
  • rozwój Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie – zakup pomocy dydaktycznych - Powiat Zielonogórski,
  • doradztwo zawodowo – edukacyjne dla wszystkich uczniów CKZiU  w Sulechowie -  Powiat Zielonogórski  i  Profi Biznes Group,
  • praktyki i staże dla 20 nauczycieli zawodu  realizowane u  pracodawców i przedsiębiorców – OPZL i Profi Biznes Group,
  • praktyki i staże dla 250 uczniów u  pracodawców i przedsiębiorców - OPZL i Profi Biznes Group.

Ogółem wartość projektu opiewa na  8 086 054 zł, z czego: wkład własny Powiatu wyniesie 545 000 zł, a dofinansowanie z EFS: 7 541 054 zł.