"Sztuka bez granic" - warsztaty fotograficzne i wernisaż prac Tomasza Gawałkiewicza

21 października w gmachu Starostwa Powiatowego w Forst (Brandenburgia/Niemcy) w ramach projektu "Sztuka bez granic" odbyły się polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne pod kierunkiem Tomasza Gawałkiewicza - ikony zielonogórskiej fotografii prasowej.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać tajniki pracy fotografa prasowego i techniki stosowane w fotografii. Po panelu dyskusyjnym zebrani udali się w plener, aby zrobić własne zdjęcia. Po powrocie każdy z uczestników przedstawił swoje prace. Większość ze zdjęć przedstawiała postindustrialny pejzaż Forst, ale nie zabrakło również pięknych ujęć jesiennej przyrody.

Kulminacyjnym punktem spotkania był wernisaż prac Tomasza Gawałkiewicza podsumowujący jego 50-letni dorobek artystyczny. Wśród przedstawionych zdjęć znalazły się przede wszystkim portrety i fotografie dokumentujące ważne wydarzenia polityczne i sportowe. Wszyscy miłośnicy fotografii mogą oglądać ekspozycję w Starostwie Powiatowym w Forst do połowy listopada br.

Wtorkowe warsztaty były kolejnym elementem projektu pt. "Sztuka bez granic", który wspólnie przeprowadzają Powiat Sprewa-Nysa i Powiat Zielonogórski. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr".

Dotychczas w ramach "Sztuki bez granic" odbyły się polsko-niemieckie warsztaty muzyczne oraz plener malarski. Prace, które powstały podczas pleneru malarskiego będzie można zobaczyć już w grudniu br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej, a w pierwszym kwartale 2015 roku wystawa zostanie zorganizowana w Brandenburgii.