Święto Wojska Polskiego w Sulechowie

15 sierpnia w Sulechowie zorganizowane zostały obchody Święta Wojska Polskiego, na które licznie przybyli mieszkańcy oraz goście.

Główna część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Chwały Oręża Wojska Polskiego w Sulechowie, gdzie złożono kwiaty na pamiątkę żołnierzom walczącym o wolną Polskę.

Po oficjalnej uroczystości przeprowadzono IX edycję biegu "Tropem Wilczym", który był oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Podczas uroczystości powiat reprezentowali Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak oraz Radny Rady Powiatu Zielonogórskiego Ryszard Górnicki.

Fot. 5 Lubuski Pułk Artylerii im. generała artylerii koronnej Marcina Kątskiego