Światowy Dzień Konsumenta i wyróżnienie dla Powiatowego Rzecznika Konsumentów

13 marca 2019 r. w Warszawie świętowano Światowy Dzień Konsumenta.

Od 20 lat w Polsce działają rzecznicy konsumentów, którzy wspierają konsumentów udzielając fachowych porad. Z wypowiedzi prezesa UOKiK Pana Marka Niechciała, z 13 marca 2019 r. wynika, iż przez ostatnie 10 lat udzielono pond 4,5 mln. porad, co oznacza, że średnio co 8 Polak skorzystał do tej pory
z porady rzecznika.

Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy 15 marca, ponieważ tego dnia w 1962 r. John F. Kennedy sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.

Na chwilę obecną, konsumenci mogą skorzystać z 1500 punktów pomocy konsumenckiej w Polsce. Spośród wszystkich 370 rzeczników konsumentów, UOKiK wyróżniło 30 „Za zasługi na rzecz ochrony konsumentów”, w tym panią Kamillę Szymańską, Rzecznik Konsumentów Powiatu Zielonogórskiego.

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15277