Spotkanie z przedstawicielkami Powiatu Sprewa-Nysa

23 marca br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski gościł przedstawicielki Powiatu Sprewa-Nysa Esterę Lindner-Kuhlmann Kierownika Projektów DPE oraz Janę Handrischeck Koordynatora Współpracy Międzynarodowej.

Na czwartkowym spotkaniu, w którym uczestniczyli także: Waldemar Kotlarski Wicestarosta Zielonogórski, Ewa Seremak Sekretarz Powiatu Zielonogórskiego oraz Zygmunt Ostrowski inspektor ds. obrony, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze, podsumowano działania podjęte przy realizacji transgranicznego projektu pn. „Wspólnie dla Pogranicza”,którego celem było zintensyfikowanie współpracy powiatu Sprewa-Nysa z sąsiadującymi powiatami: zielonogórskim, krośnieńskim, żarskim i żagańskim, położonymi na pograniczu niemiecko-polskim, w szczególności w zakresie działań administracyjnych, obsługi mieszkańców czy codziennej pracy administracji w rejonie przygranicznym.

Uczestnicy spotkania uzgodnili ramy dalszej współpracy, zwłaszcza dotyczącej form przekazu informacji o bieżących wydarzeniach, ciekawych imprezach czy też ważnych informacji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Partnerzy wymienili się także pomysłami na projekty, które można wspólnie zrealizować przy udziale środków unijnych.