Spotkanie z przedstawicielami Weißwasser

W poniedziałek, 24 marca br., w gabinecie Starosty Zielonogórskiego odbyło się spotkanie poświęcone rozwinięciu współpracy Powiatu Zielonogórskiego z miastem Weißwasser w kraju związkowym Saksonia i stowarzyszeniem Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND.

Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski, Thorsten Rennhak - przedstawiciel Wydziału Rozwoju Miasta Weißwasser, Frank Schwarzkopf - przedstawiciel Stowarzyszenia na rzecz miasta Weißwasser, Wolfgang Michel - Przewodniczący Stowarzyszenia Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND, Mariusz Welman - kierownik Projektu "Inicjowanie, wspieranie i rozwój transgranicznych partnerstw projektowych" ze Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion "Sprewa - Nysa - Bóbr", Irena Podsiadły - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Marta Surowiec - młodszy referent w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych rozmawiali o możliwych płaszczyznach współpracy transgranicznej.

Niemieccy goście przedstawili ofertę turystyczno - gospodarczą miasta Weißwasser oraz plan najważniejszych przedsięwzięć na najbliższe miesiące. Wstępnie ustalono, iż Powiat Zielonogórski zaprezentuje się w dniach 30-31 maja br., na Festynie Miejskim w Weißwasser. Ponadto ma zostać zorganizowane spotkanie przedstawicieli Weißwasser z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej w drugiej połowie maja br., w celu rozwijania współpracy na gruncie gospodarczym. Uzgodniono także dalsze ramy współpracy w dziedzinie turystyki: wymianę danych dotyczących stowarzyszeń turystycznych działających na terenie powiatu zielonogórskiego i obszaru, na którym działa Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND oraz przedstawienie potencjalnych pomysłów na projekty, które można by wspólnie zrealizować w oparciu o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.