Spotkanie z hodowcami trzody chlewnej i drobiu z terenów Powiatu Zielonogórskiego w Kargowej - relacja

Spotkanie hodowców drobiu i trzody chlewnej na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się w dniu 5 lutego o godz. 15:00 w m. Kargowa przy ul. Słodowej 2 (Mediateka).

Tematyką posiedzenia była walka z ASF (Afrykańskim Pomorem Świń) oraz z ptasią grypą.

Powiatowa Lekarz Weterynarii Natalia Wojniusz odpowiadała na pytania zgromadzonych gości.

Przedstawiciele rolników oraz kół łowieckich a także wójtowie i burmistrzowie naświetlili skalę problemu z jakim zmagają się na co dzień w walce z ASF.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni hodowcy trzody chlewnej i drobiu, wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Zielonogórskiego oraz urzędnicy. Posiedzenie poprowadził Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz.