Spotkanie integracyjne dla uczestników projektu „Razem aktywnie w przyszłość”

W sobotę, 8 kwietnia br. uczestnicy projektu: dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego, wychowawcy i wychowankowie Domu Dziecka w Klenicy oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze spotkali się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, by wspólnie przygotować ozdoby wielkanocne.

Celem spotkania była integracja uczestników projektu „Razem aktywnie w przyszłość” oraz ich rodzin. W zorganizowanej przez pracowników Centrum imprezie wzięło udział około 70 osób, które wspólnie przygotowały ozdoby wielkanocne. Trzy godziny sobotniego popołudnia minęły zatem pod znakiem kolorowych kurczaków, zajęcy, baranków, pisanek i palm, które tchną ducha Świąt w nie jeden dom i upiększą nie jeden stół wielkanocny. Na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek, w którego przygotowanie zaangażowały się rodziny zastępcze oraz pracownicy PCPR.

W czasie spotkania integracyjnego została przeprowadzona akcja charytatywna „Ciasto dla Jasia” Przedświąteczna Sprzedaż Wypieków, w którą zaangażowali się wszyscy pracownicy PCPR. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z Centrum Usług Opiekuńczych w Zielonej Górze – Elżbiety Potockiej oraz Zofii Mazur, które aktywnie włączyły się w pomoc uczestnikom projektu w tworzeniu kreatywnych ozdób i dekoracji.

Dziękujemy także Urzędowi Marszałkowskiemu za nieodpłatne udostępnienie miejsca dla naszego spotkania.

Dziękując uczestnikom za udział w spotkaniu, żywimy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na: https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/posts/534424666681296

Projekt „Razem aktywnie w przyszłość” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna, Działanie 7.2. Programy aktywnej integracji realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie