Spotkanie Starosty z Burmistrzami i Wójtami gmin

8 września 2015 r. na zaproszenie Starosty Powiatu Zielonogórskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebiechowie odbyło się spotkanie z Burmistrzami i Wójtami gmin z terenu powiatu. Tematem przewodnim były sprawy związane z bezpieczeństwem publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, przed jakimi stoi Powiat i gminy w obliczu ewentualnego napływu uchodźców na teren województwa lubuskiego.

Przy współudziale przedstawicieli Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej powstały scenariusze postępowań na wypadek stwierdzenia obecności uchodźców na terenie gmin i powiatu.
Na spotkaniu poruszono również kwestie dotyczące opracowania planu rozwoju publicznego transportu zbiorowego. Uczestnicy dyskutowali też o zadaniach związanych z utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych.