Spotkanie Starosty Zielonogórskiego z dyrektorami placówek oświatowych

Tradycyjnie przed inauguracją nowego roku szkolnego, w dniu 26 sierpnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Ireną Podsiadły i głównym specjalistą w wydziale Barbarą Chudzińską spotkali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat.

Na początku spotkania ślubowania złożyły: Emilia Tomczak - nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie i Róża Dalmata - nauczycielka z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku, które zdobyły kolejny szczebel awansu zawodowego i uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. Akty mianowania dla nieobecnych nauczycieli ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie - Anny Marii Michalskiej i Pawła Krzyżanowskiego, zostaną im przekazane przez dyrektora placówki.  Następnie Starosta Zielonogórski powierzył Januszowi Spalonemu - dyrektorowi Zespołu Szkół Specjalnych w Zaborze i Anecie Wojtkowiak - dyrektorowi Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulechowie obowiązki dyrektora po rozstrzygniętym konkursie na kolejne 5 lat.

Spotkanie było też okazją do podziękowania za ponad 30 - letnią pracę pedagogiczną Andrzejowi Klementowskiemu - dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sulechowie, który w dniu 31 sierpnia br. odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jego obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu przejmie Dagmara Zientek.

W części roboczej rozmawiano o sprawach bieżących powiatowej oświaty oraz wytyczono kierunki rozwoju powiatowych placówek na rok szkolny 2015/2016.