Spotkanie Starostów z przedstawicielami placówek oświatowych Powiatu Zielonogórskiego

Tradycyjnie przed inauguracją nowego roku szkolnego w dniu 28 sierpnia br., Starostowie Zielonogórscy Ireneusz Plechan i Ryszard Górnicki wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze Ireną Podsiadły spotkali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat.

Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie ślubowania przez: Katarzynę Ziobrowską, Anetę Horodyńską, Marię Włodarczak, Annę Sachweh i Joannę Saniuk- nauczycielki ze szkół i placówek oświatowych Powiatu, które w czasie wakacji zdobyły kolejny szczebel awansu zawodowego i uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. Podczas uroczystości Starostowie wręczyli ponadto uchwały Zarządu, powierzające funkcje dyrektorów Andrzejowi Klementowskiemu, który kolejną kadencję zarządzać będzie Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie oraz Mirosławowi  Zelisko, który od 1 września br.- kierować będzie Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku. Starostowie podziękowali za pracę Annie Ziętek, dotychczasowej dyrektor Liceum w Czerwieńsku. Miłym akcentem spotkania były życzenia dla Beaty Henrykowskiej- dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pedagogicznej. W części roboczej spotkania rozmawiano o sprawach bieżących powiatowej oświaty.