Roztańczony piątek w Trzebiechowskim Domu Kultury

Lubuska Gala Taneczna, która odbyła się w piątek, 20 maja w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury zakończyła powiatowe eliminacje wszystkich przeglądów z cyklu PRO ARTE 2016.

Na parkiecie pojawiło się 18 zespołów, w sumie 265 młodych tancerzy. Prezentacje zdominowały formacje hip-hopowe, ale pojawił się również street dance oraz egzotyczny belly dance.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych. Rada Artystyczna nie szczędziła wyróżnień, których przyznała aż 11!. Wyróżnienia odebrały zespoły:

• JUMP MINI, JUNIOR JUMP, KIDS JUMP z Sulechowskiego Domu Kultury, Formacja taneczna FLOW z Gminnego Ośrodka Kultury w Bojadłach, JUST KIDS z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Nowogrodzie Bobrzańskim MINI RESPECT,  MAŁY RESPECT ze „Świata Tańca” Karoliny Sroki oraz WILD KIDS z Zespołu Szkół w Babimoście - w kategorii do lat 12;
  • DUET OLA I KAYA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwieńsku oraz RESPECT ze „Świata Tańca” Karoliny Sroki - w kategorii 13-16 lat;
  • JUMP z Sulechowskiego Domu Kultury - w kategorii powyżej 16 lat.

Nominacje do finału wojewódzkiego, który przypada 7 czerwca w Nowej Soli, "wytańczyły" sobie formacje:

MAŁE JUMPY z Sulechowskiego Domu Kultury (kategoria do lat 12),

FLAVA z Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury (kategoria 13-16 lat),

EXIT z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej (kategoria powyżej 16 lat).

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych występów w finale wojewódzkim!