Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

23 marca Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski spotkał się z mężczyznami zamieszkującymi na terenie gminy Babimost zobowiązanymi do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2015 roku.

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2015r. (Dz. U. 2014 poz. 1595) i Zarządzeniem Wojewody Lubuskiego na terenie Powiatu Zielonogórskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach od 23 marca 2015 roku do dnia 21 kwietnia 2015 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Zielonej Górze ul. Wazów 44.

Powiatowa Komisja Lekarska w Zielonej Górze  będzie określać zdolność do czynnej służby wojskowej wyłącznie w stosunku do:

1. osób, które w okresie 1 stycznia – 31 grudnia 2015 ukończyły 19-24 rok życia,
  2. osób, które ukończyły 18 lat  i zamierzają ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej w trybie ochotniczym,
  3. osób, w stosunku do których PKL orzekła kategorię  zdolności „B”,  a okres orzeczonej niezdolności upływa przed  zakończeniem i po zakończeniu  Powiatowej Komisji Lekarskiej  w 2015 roku.

Ważne:

- należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz jedno aktualne zdjęcie legitymacyjne,

- przerwa świąteczna w dniach 2-7 kwietnia 2015 r.

Terminarz  posiedzeń Powiatowej Komisji Lekarskiej w Zielonej Górze:

godziny pracy od 8.00 do 15.00