Remont drogi powiatowej nr 3801F w Sulechowie

W bieżącym roku, rozpoczęte zostały roboty budowlane związane z zadaniem pn.: Wzmocnienie konstrukcji nawierzchni drogi powiatowej nr 3801F - ulica Łochowska w Sulechowie.

Remontowana ulica graniczy również z drogami gminnymi (ulicą: Rozwojową, Łochowską). Przy ulicy Łochowskiej zlokalizowanych jest wiele przedsiębiorstw. Stanowi ona również dojazd do ogrodów działkowych.

Droga powiatowa nr 3801F jest również istotna w znaczeniu strategicznym dla mieszczącej się w Sulechowie jednostki wojskowej, gdyż stanowi ona jedyny możliwy dojazd do bocznicy kolejowej, na której odbywa się przeładunek sprzętu. Od omawianej inwestycji, w bliskich odległościach umiejscowione są jednostka wojskowa nr 4408 im. 5. Lubuskiego Pułku Artylerii oraz poligon. Ruch ciężkich pojazdów wojskowych odbywa się właśnie po drodze powiatowej ul. Łochowską.

Z wyżej wymienionych względów, wzmocnienie nawierzchni drogi powiatowej ul. Łochowskiej w Sulechowie jest niezwykle istotne w celu zapewnienia komfortowego i bezpiecznego transportu zarówno cywilnego, jak
i wojskowego.

Dzięki skutecznie złożonemu wnioskowi o dotację zadania do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w 2019 r., Zarząd Powiatu Zielonogórskiego na wspomnianą inwestycję otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycję wspiera Gmina Sulechów pokrywając 25% kosztów całego zadania, co stanowi kwotę 199.491,00 zł.

Nową nawierzchnię bitumiczną otrzyma cały odcinek ulicy Łochowskiej
o długości ponad 1,3km, tj. od skrzyżowania z byłą drogą krajową nr 3 (obecnie droga gminna) oraz drogą wojewódzką nr 277 relacji Sulechów - Skąpe. Z kolei na drugim swoim końcu  łączy się z ulicą Żwirki i Wigury (droga powiatowa 1201F).

Koszt obecnie realizowanej inwestycji wynosi: 797.962,93 zł.