Relacja z Targów edukacyjno-zawodowych - VII Powiatowych Targów Edukacji i Pracy

23 lutego br., w auli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyły się Targi edukacyjno-zawodowe - VII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy pod patronatem Starosty Zielonogórskiego.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego  w Powiecie Zielonogórskim”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Wymieniony projekt przewiduje realizację targów edukacyjno-zawodowych rokrocznie,  przez 6 kolejnych lat.

Targi otworzył Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, który życzył młodzieży wyboru odpowiedniej ścieżki edukacji i drogi zawodowej.

W ramach targów prezentowało się 21 wystawców, z czego: 6 lokalnych pracodawców, 1 szkoła policealna dla dorosłych oraz 14 wyższych uczelni.

Targi edukacyjno-zawodowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szacuje się, że przewinęło się w tym dniu ok. 1.000 osób zainteresowanych  ofertami wystawców, w tym wszyscy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, licealiści z Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie i Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzinie oraz wiele osób indywidualnych, zachęconych plakatami informującymi o tym wydarzeniu.

Targi edukacyjno-zawodowe na stałe zagościły w kalendarzu imprez organizowanych przez szkołę i powiat. Już po raz siódmy w CKZiU goszczono przedstawicieli wyższych uczelni, wojska i szkół policealnych, którzy zachęcali młodzież do podjęcia nauki w ich placówce. Wśród wystawców były też duże, lokalne przedsiębiorstwa, które zachęcały do poszukiwania pracy w szeregach ich kadry.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji targów. Jedno jest pewne, panowała niepowtarzalna atmosfera!

Galeria zdjęć dostępna na: https://www.facebook.com/pg/powiat.zielonogorski/photos/?tab=album&album_id=506920109431752