Publiczny transport zbiorowy – wyzwanie dla samorządów

We wtorek, 2 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze Starostowie Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski wraz z Burmistrzami i Wójtami gmin z terenu powiatu zielonogórskiego omówili zagadnienia związane z organizacją publicznego transportu zbiorowego.

Nowelizacja ustawy o transporcie zbiorowym wprowadziła wiele modyfikacji nakładających na samorządy gminne i powiatowe konieczność przeprowadzenia zmian w organizacji transportu publicznego. Uczestnicy wtorkowego spotkania ustalili, że najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby utworzenie związku powiatowo-gminnego, który zająłby się organizacją publicznego transportu zbiorowego na obszarze gmin wchodzących w skład powiatu zielonogórskiego.

Włodarze zauważyli również potrzebę monitorowania wszelkich działań rządu związanych z wprowadzeniem kolejnych zmian w ustawie oraz konieczność zgłaszania zastrzeżeń do projektów.