Ptasia grypa w powiecie zielonogórskim

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 07.03.2017r. uchylającym rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: zielonogórskiego, świebodzińskiego i Miasta Zielona Góra zostało wygaszone ognisko i zniesieniona strefa w ognisku nr 18 w Sulechowie.

Zgodnie z powyższym zostaną zdemontowane maty dezynfekującej oraz usunięte znaki drogowe i tablice informacyjne w byłych obszarach: zagrożonym i zapowietrzonym wyznaczonych na terenie powiatu zielonogórskiego.

Niestety wirus ptasiej grypy nie daje za wygraną i jego kolejne ogniska wykryto w powiecie nowosolskim. Z tego względu, zgodnie z rozporządzeniem z dnia 08.03.2017r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: nowosolskiego, zielonogórskiego i Miasta Zielona Góra w związku z ogniskiem ptasiej grypy w powiecie nowosolskim, do obszaru zapowietrzonego trafiła część Gminy Zabór, a dokładnie obszar miejscowości Czarna i Dąbrowa.