Przekazanie agregatów prądotwórczych

Na wniosek, radnego Rady Powiatu Zielonogórskiego Pana Adama Jaskulskiego, o wsparcie dla Polonii zamieszkującej Ukrainę, w dniu 25.01.2023 Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz przekazał:
Towarzystwu Przyjaciół Szkoły i Kultury Polskiej w Strzelczyskach 7 sztuk agregatów prądotwórczych.
Urządzenia odebrał Prezes TPSiKP w Strzelczyskach, Pan Marian Mazur – dziękując Staroście za okazane wsparcie nie krył wzruszenia i radości.
Cieszymy się, że możemy pomóc Polakom mieszkającym na terenie Ukrainy, mamy nadzieję, że wojna niedługo się skończy i będziemy mogli spotykać się w milszych okolicznościach - podsumował Krzysztof Romankiewicz.
Podczas przekazywania agregatów obecni byli także Wicestarosta Tadeusz Pająk i Inspektor d.s. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Pan Maksymilian Koperski.