Projekt „Kolory Europy – Przytok 2012” wyróżniony!

Za najciekawszy projekt w miesiącu czerwcu dyrekcja Euroregionu „Sprewa-Nysa Bóbr” uznała zrealizowany przez Powiat Zielonogórski wraz z Powiatem Sprewa-Nysa projekt pt. "Kolory Europy - Przytok 2012".

Zeszłoroczne przedsięwzięcie miało na celu dalszą integrację polskiego i niemieckiego środowiska plastycznego poprzez organizację drugiego pleneru malarskiego połączonego z organizacją wernisażu i wystaw poplenerowych u obu partnerów projektu, po polskiej i niemieckiej stronie Odry.

Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” na swojej stronie internetowej www.euroregion-snb.pl prezentuje przykłady dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów małych i sieciowych w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013 oraz Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

Przy okazji przypominamy, iż już od 22 lipca do 3 sierpnia br. w Grießen rozpocznie się trzeci niemiecko – polski plener malarski pn. „Kolory Europy 2013”, tym razem koordynowany przez Powiat Sprewa – Nysa przy współpracy z Powiatem Zielonogórskim, także współfinansowany ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość’’