„Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D - dofinansowanie z PFRON

W dniu 2 sierpnia 2022 r. pomiędzy Powiatem Zielonogórskim a PFRON podpisana została umowa na realizację przez samorząd powiatowy „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D.

W 2021 r. kwota dofinansowania wyniosła 208 497,00 zł a beneficjentami w programie były gminy Trzebiechów oraz Nowogród Bobrzański.

Na realizację programu w 2022 r. Powiat Zielonogórski otrzymał od PFRON środki finansowe
w wysokości 369 000,00 zł.

Łączna kwota otrzymanego dofinansowania z PFRON w latach 2021-2022 dla Powiatu Zielonogórskiego
na realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D wynosi 577 497,00 zł.

Obsługę merytoryczną programu programu prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze.

Dziś Podpisano umowę pomiędzy Powiatem Zielonogórskim a Gminą Babimost w związku
z projektem pn. „Likwidacja barier transportowych – zakup samochodu 9 – osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”. Łączna wartość projektu
w ramach którego zostanie zakupiony samochód przeznaczony do transportu osób niepełnosprawnych wynosi 182 724,00 zł

Powiat Zielonogórski podczas spotkania reprezentowali: Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk oraz Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak.

Gminę Babimost Reprezentowali: Burmistrz Bernard Radny oraz Skarbnik Gminy Jadwiga Furman

W następnej kolejności podpisane zostaną umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D z gminami Sulechów oraz Świdnicą.