Prezentacja prac uczestników pleneru pt. "Powiaty oczami artystów"

W sobotę, 20 czerwca w TK Gościniec w Kargowej uczestnicy projektu pt. "Powiaty oczami artystów" zaprezentowali swoje prace, które wykonali podczas pleneru artystycznego.

Plener, który zorganizował Powiat Zielonogórski wraz z Powiatem Sprewa-Nysa i Gminnym Centrum Kultury w Kargowej był częścią projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość. Udział w plenerze wzięło 19 artystów malarzy z Polski i Niemiec: Urszula Zając, Adrianna Małecka, Urszula Szkop, Jadwiga Kopij, Regina Woźniak, Barbara Dzięcielewska, Katarzyna Szurkowska, Izabela Sak, Ludwik Błażejewski, Mariusz Sobieszek, Eka Orba, Erik Schiesko, Nataliya Medynich, Anette Lehmann – Westphal, Anett Münnich, Stephan Ilge, Simone Claudia Hamm, Willi Selmer i Ronne Noack oraz 1 fotografik - Matthias Lehmann.

Podczas sobotniego wernisażu zarówno Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, jak i Jana Handrischeck przedstawicielka Powiatu Sprewa-Nysa w imieniu Starosty Haralda Altekrügera serdecznie podziękowali artystom za ich pracę i stwierdzili, że ta forma polsko-niemieckiej współpracy artystycznej musi być kontynuowana w kolejnych latach. Obecny na wernisażu Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś wyraził zadowolenie z faktu, że to właśnie w jego gminie artyści mieli okazję pracować i uwiecznić na płótnach piękno Kargowej oraz okolic.

Prace powstałe podczas pleneru będzie można zobaczyć już 10 lipca o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. Wystawa potrwa do 24 lipca. Serdecznie zapraszamy!