Wybór języka
powrót

Powiatowo-Gminna Msza św. dziękczynna za plony oraz w intencji rolników i ich rodzin - relacja

28 sierpnia 2021 r. w Kotowicach (gm. Nowogród Bobrzański) odbyła się Powiatowo-Gminna Msza św. dziękczynna za plony oraz w intencji rolników i ich rodzin.

Dzięki staraniom proboszcza ks. mgr Antoniego Trzyny, mieszkańców Kotowic na czele z sołtysem Panem Arturem Berbeką oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji
w Nowogrodzie Bobrzańskim, podczas nabożeństwa udało się stworzyć atmosferę prawdziwej polskiej wsi, przywołującej tradycję i kulturę od wieków zakorzenioną na ziemiach polskich.

Po Mszy św. wszyscy udali się na salę wiejską, gdzie starości dożynek uroczyście przekazali poświęcony chleb, który to Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz wraz z Burmistrzem Gminy Nowogród Bobrzański Pawłem Mierzwiakiem w myśl tradycji podzielili pomiędzy rolników, mieszkańców Kotowic oraz przybyłych gości – mieszkańców powiatu, radnych Rady Powiatu Zielonogórskiego, wójtów, burmistrzów z Powiatu Zielonogórskiego i nie tylko.

Koło Gospodyń Wiejskich wraz z mieszkańcami Kotowic przygotowało wspaniałą ucztę – pierogi, gołąbki, sałatki, ciasta, napitki… wszystko, czego dusza zapragnie i z pewnością nikomu niczego nie zabrakło!

Tego dnia nad oprawą muzyczną całego wydarzenia czuwał Zespół Śpiewaczy Bobrzanki z Nowogrodu Bobrzańskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pięknego wydarzenia.