Wybór języka
powrót

Powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Teatralnej z cyklu PRO ARTE

W Gminnym Centrum Kultury w Kargowej w dniu 14 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie zespołów teatralnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego. Do przeglądu Lubuskiej Gali Teatralnej na etapie powiatowym, który organizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wspólnie z gminnymi ośrodkami kultury i Powiatem Zielonogórskim, zgłosiły się 4 grupy w kategorii Scena Dziecięca oraz jedna w kategorii Scena Młodzieżowa. W tym roku  pojawiło się w sumie 84 młodych artystów.

Jury w składzie:  Weronika Osowiec - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Sławomir Kaczmarek - przedstawiciel GCK w Kargowej oraz Dorota Sobotkiewicz ze Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając poszczególne występy brała pod uwagę m.in. poziom zdolności aktorskich, oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zmysł inscenizacyjny, kostiumy, kulturę słowa, oprawę muzyczną i ogólne wrażenie artystyczne.
 Po twórczej dyskusji rada artystyczna przyznała dwie nominacje w kategorii
Scena Dziecięca
 -grupie „BAJ” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim za spektakl pt. „PALI SIĘ!” 
- grupie „Talia Kart” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nietkowicach za spektakl „Popatrz”.
Natomiast grupa „Marionetki” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej z przedstawieniem „Na co komu święta? Tyle hałasu o nic” otrzymała nominację w kategorii Scena Młodzieżowa.

Jurorzy wyróżnili także zespół „Frugo” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy i grupę „Marzycielski afisz” z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "PRO NOVO " w Bogaczowie.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od Powiatu Zielonogórskiego drobne upominki i słodycze, a nominowane grupy zostały nagrodzone bezprzewodowymi głośnikami.

Nominowanym życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich. Aktorów Sceny Dziecięcej zaprasza  28-29 maja 2018 r.  Sulęciński Ośrodek Kultury (sala widowiskowa SOK, ul.Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin), a starszych zobaczyć będzie można 7 czerwca w Żarskim Domu Kultury (sala widowiskowa ŻDK LUNA, ul. Okrzei 35).