Powiatowe eliminacje Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki

W środę, 22 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku, podczas powiatowych eliminacji Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki prezentowali się soliści i zespoły muzyczne.

61 uczestników - podzielonych na dwie grupy wiekowe (roczniki 2005 oraz dzieci młodsze oraz roczniki 2002-2004) i zespoły muzyczne, walczyło o uzyskanie nominacji do przeglądu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się już 9 maja br. w Międzyrzeczu.

Wśród wyróżnionych w najmłodszej grupie wiekowej znalazły się solistki: Zuzanna Paprzycka z Przedszkola w Czerwieńsku oraz Noemi Śliwińska i Kaja Koziorowska ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Sulechowie, natomiast w drugiej grupie Jury Konkursowe wyróżniło Agatę Brzozowską ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Sulechowie. Ponadto nagrodzono zespoły: "Dzieci Mazowsza" z Przedszkola w Czerwieńsku oraz "Rezonans" z WDK w Nietkowie.

Nominacje do etapu wojewódzkiego przyznano:
- w I grupie wiekowej Julii Kaczmarek z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej,
- w II grupie wiekowej Katarzynie Judzińskiej ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Sulechowie i Kacprowi Jaryszowi z Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście,
- w kategorii zespołów Zespołowi Wokalnemu ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Sulechowie.

Dziękujemy za fantastyczne prezentacje i życzymy powodzenia w przeglądzie wojewódzkim!